Dnia 28 września 2012r. Odbyło się spotkanie społeczności szkół jezuickich z Gdyni,Krakowa i Nowego Sącza w Jezuickim Centrum Edukacyjnym z Ojcem Generałem Nicolasem Adolfo.
O godz. 7:30 delegacja z Publicznego Gimnazjum Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki wyjechała spod szkoły. O godz. 10:00 odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół jezuickich z Ojcem Generałem. Mieliśmy okazję poznać uczniów z Gdyni i Nowego Sącza. Po spotkaniu z Generałem zwiedziliśmy Nowy Sącz. W tym czasie odprawiana była Msza św. dla jezuitów. Po mszy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Ojcem Generałem.
Myślę, ze każdy z nas spędził ten dzień miło. Teraz wiemy już, że nie jesteśmy sami. Jesteśmy ogniwem szkól jezuickich na całym świecie i tworzymy jedną społeczność szkolną. Na tym spotkaniu w Nowym Sączu dało się to odczuć. W Polsce mamy dwóch sąsiadów( szkoły ): w Gdyni i w Nowym Sączu, osobiście nie widzieliśmy szkoły w Gdyni, ale ta w Nowym Sączu jest bardzo ładna, a nasza może niedługo będzie nawet ładniejsza.
Ojciec Generał wydaje się sympatyczny, ponieważ jest ciepły i chętnie rozmawia z każdym. Mówił, że bardzo podobało mu się przedstawienie uczniów z Nowego Sącza. Mogę jeszcze tylko dodać, że zrobiliśmy wiele zdjęć i na pewno niektóre ukażą się na stronie internetowej naszej szkoły.