Drodzy Szczęścioklasiści!

Szanowni Rodzice!

 

Chciałbym podzielić się z Wami radosną wiadomością, że mamy gimnazjum publiczne Na Kozłówce. Uzyskawszy Wasze poparcie, a także mieszkańców osiedla, rodziców i uczniów oraz pracowników Gimnazjum 31 decyzją władz miasta Krakowa prowadzenie nowej szkoły zostało powierzone Zakonowi Jezuitów. Dziękuję za Wasze zaufanie.

Rozpoczynamy proces rekrutacji do nowego gimnazjum publicznego przy ul. Spółdzielców 5. Zapraszam rodziców Szkoły Podstawowej nr 123 i tych wszystkich którzy pragną aby ich dzieci uczyły się w jezuickiej szkole. Chciałbym wszystkich zapewnić, że Szkoła Jezuitów będzie placówką publiczną, otwartą dla każdego kto, akceptując jej charakter pragnie rozwijać swoje talenty i umiejętności. Jezuicka edukacja od wieków kładzie nacisk na wysoki poziom nauczania i osobisty ludzki rozwój. W tym duchu pragniemy stworzyć szkołę odpowiadającą potrzebom uczniów przygotowując ich wszechstronnie do dorosłego życia. Będzie to szkoła otwarta przez cały dzień, pełna różnorodnych zajęć szkolnych i pozaszkolnych.

W naszej ofercie znajdziecie propozycje trzech profili: profil matematyczno-informatyczny, który, od ubiegłego roku cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów. Posiadając bazę sportową, pragniemy rozwinąć profil sportowy i poszerzyć go o elementy turystyki. W końcu, profil ogólny z rozszerzonymi językami obcymi umożliwi ogólną edukację. Kto wie może już niebawem uda się stworzyć profil techniczno-zawodowy.

Serdecznie zapraszam do Gimnazjum Jezuitów, w którym edukacja pozwali odkryć i rozwinąć talenty każdemu kto tylko tego pragnie.

 

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.