Profil matematyczno-informatyczno-fotoniczny

KLASA „A” – profil matematyczno-informatyczno-fotoniczny

Przedmioty na poziomie rozszerzonym: matematyka, informatyka, fizyka

Postaw na technologie i innowacje!

Nauczanie matematyki na poziomie rozszerzonym od klasy 1, natomiast fizyki i informatyki – od klasy 2.

Jeśli interesujesz się przedmiotami ścisłymi i nowymi technologiami, wybierz klasę, po ukończeniu której będziesz mógł  kształcić się na kierunkach studiów takich jak: informatyka, matematyka stosowana, fizyka, automatyka, robotyka, elektronika, fotonika, telekomunikacja, mechatronika, budownictwo, automatyka i robotyka, przemysłowe technologie informatyczne, zarządzanie i inżynieria produkcji, transport lądowy lub morski, mechanika i budowa maszyn.

Klasie patronują firmy: Cisco System Inc.*  oraz InPhoTech**oferujące:

• wyjazdy uczniów do siedziby firmy i zwiedzania nowoczesnych zakładów,
  • prowadzenie lekcji przez pracowników firmy,
  • indywidualną opiekę pracownika firmy dla wyróżniających się uczniów,
  • udział w wydarzeniach organizowanych przez firmę: targi, konferencje, wolontariat itp.

Dzięki tej współpracy uczniowie:

• zgłębią wiedzę z fotoniki oraz sieci komputerowych,
  • poznają proces powstawania nowoczesnych materiałów – od pomysłu do produktu,
  • zapoznają się z podstawowymi mechanizmami zachodzącymi w nowoczesnej firmie, stosującej nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

* Cisco System INC – amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne, światowy  lider branży IT oferujący rozwiązania sieciowe dla przedsiębiorstw.

** InPhoTech Sp. z o. o. – polska firma badawczo-rozwojowa zajmująca się opracowywaniem nowoczesnych rozwiązań fotoniczno-światłowodowych dla różnych branż przemysłowych.

Plan nauczania obowiązujący w latach 2017/18-2019/20 – klasa A