20 lutego uczniowie klasy 1A udali się pod opieką p. Magdy Czajkowskiej
i p. Barbary Terleckiej do Muzeum Przyrodniczego PAN przy ul. św. Sebastiana. Uczestniczyli tam w nietypowej lekcji biologii. Jej tematem była fauna i flora lasu tropikalnego. Egzotyczna roślinność (m. in. drzewka bananowca, ananas, krzewy kawowca, dzbanecznik dwuostrogowy czy łosie rogi), a także specyficzny mikroklimat sprawiły, że poczuliśmy się jak w prawdziwej dżungli. Uczniowie wykazali się znajomością rozmaitych przypraw: wanilii, kawy, cynamonu czy pieprzu, rozpoznając z zamkniętymi oczami.
Ponadto zwiedziliśmy wystawę minerałów i skamieniałości, wystawę p.t.: „Sztuka paleolitu i neolitu”. Największym jednak entuzjazmem cieszyły się żywe okazy zwierząt takich jak: gekony, kameleony, żółwie , węże – między innymi boa dusiciel i pyton, a także tamaryny białoczube – jedne z najbardziej zagrożonych wyginięciem małp Ameryki Południowej. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła możliwość pogłaskania węża.
Lekcja była bardzo ciekawa. Cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczniów.

Kinga Piwowarczyk

Magda Czajkowska, nauczyciel biologii