Nasza KOSTKA

Witamy serdecznie na stronie KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie. Od 2012 roku, dzięki pomocy i wsparciu wielu wspaniałych osób, Jezuici (Towarzystwo Jezusowe) prowadzą na osiedlu Na Kozłówce wyjątkowe dzieło edukacyjne służące nauczaniu i wychowaniu młodych ludzi.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat naszej szkoły, historii jej powstania i aktualnie podejmowanych w niej działań.

W ramach szkoły działają obecnie:

  • KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie – które na mocy nowych przepisów oświatowych zostało włączone 1 września 2017r. do nowopowstałego liceum ogólnokształcącego.  
  • KOSTKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki – działające od 1 września 2017 r. posiadając oddziały gimnazjalne do 31 sierpnia 2019 r.. Nasze liceum od roku szkolnego 2019/2020 prowadzić będzie klasy trzyletniego liceum dla absolwentów gimnazjów oraz czteroletniego liceum dla absolwentów szkół podstawowych.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o histori powstania szkoły w dziale Początki KOSTKI oraz sylwetką świętego Stanisława Kostki – Patrona naszego liceum.

Dzielimy się także informacjami o przyznawanych corocznie w szkole nagrodach dla uczniów, nauczycieli i przyjaciół KOSTKI, a także sukcesach osiąganych przez uczącą się w KOSTCE młodzież.

Na naszej stronie znajdą Państwo także informacje o:

Wszystkich, którzy chcieli by pomóc w rozwoju KOSTKI, zachęcamy do odwiedzenia strony: Aby w Kostce było lepiej!