8 maja rozpoczęły się cotygodniowe wyjścia na wykłady z pokazami doświadczeń do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod opieką nauczyciela fizyki Zdzisławy Rogozińskiej.
Pierwszy wykład dotyczył natury światła i zjawisk świetlnych. Uczestniczyło w nim sześciu uczniów klasy II A i B : Renata Pabian, Iwona Małysa, Klaudia Kudłacz, Dominik Róg, Jakub Malski i Mateusz Frączek .
Wykłady te w znakomity sposób poszerzają wiedzę uczniów, rozwijają zainteresowania i pobudzają do dalszych poszukiwań w świecie wiedzy.

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki i matematyki

Opinia ucznia: Wykład był bardzo ciekawy, a wykładowca mówił językiem dla nas zrozumiałym. Najbardziej w wykładzie spodobały mi się doświadczenia gdyż przy każdym był używany laser. Światło z niego było rozpraszane lub załamywane. Bardzo mi się to podobało i czekam niecierpliwie na następne wykłady.

Uczeń kl. IIa Dominik Róg