W styczniu po raz drugi spotkaliśmy się z grupą Motylków, by zaszczepić w nich nieco naszych zainteresowań. Tym razem w rolę nauczyciela wcieliła się Martyna Maciąg i wiodła prym przez 40 minut. Uczennica z wielka pasją opowiadała o sportach zimowych, a zwłaszcza o preferowanym snowboardzie. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat historii narciarstwa i snowboardu, mogły przymierzyć masywne buty snowboardowe, ciężkie narciarskie oraz łyżwy. Nie obyło się bez ćwiczeń rozgrzewających, które winien wykonać na stoku każdy szanujący się miłośnik zimowego szaleństwa. Mali i więksi pobudzili krążenie, wykonując liczne skłony, przysiady i podskoki. Po intensywnym wysiłku Martyna wyciszyła towarzystwo specjalnie dobraną lekturą. Tym razem wysłuchaliśmy historii Franklina, który ze swoimi przyjaciółmi zagrał w hokeja. Na koniec odbył się konkurs z pytaniami, w którym dzieci mogły wygrać coś słodkiego. Z naszymi milusińskimi pożegnaliśmy się, rozdając im kolorowanki snowboardzisty.

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego,opiekun SU