Ostatki w KOSTCE były niesamowite! Gimnastyczna sala zmieniła swój wizyrunek na balowy salon. Fantastycznie przebrani nauczyciele dali najlepszy przykład przybyłym uczniom do radosnej zabawy w duchu z lat 70-tych. Nad oprawą balu czuwali: wodzirejka, pani Ewa, nauczycielka wychowania fizycznego oraz za konsoletą, wielce profesjonalny DJ, pan Rysiu. Z kolei, w szkolnej stołówce „U Stasia” uczniowie z rodzicami przygotowali szwedzki stół, który uginał się pod ciężarem różnokolorowo-smakowych koreczków i pysznych kanapeczek. Bezpieczeństwo zapewniły na przemian patrole Straży Miejskiej oraz Policji.

Tym mocnym akcentem zakończyliśmy czas karnawału. Od jutra, tj. od Środy Popielcowej, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas wyjątkowy, czas odnowy duchowej, dający okazję do pracy nad sobą, zdobywania wiedzy i budowania międzyludzkich relacji. Z tej okazji przygotowuję do wszystkich czytelników KOSTKI list na Wielki Post, który już niebawem zawiśnie na Naszej stronie. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji balu składam serdeczne podziękowania.

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.