18 grudnia 2014r. społeczność Kostki spędzała popołudnie wokół wigilijnego stołu, który gromadzi nas od pierwszego roku istnienia szkoły. Ta tworząca się tradycja wspólnego kolędowania i łamania się opłatkiem jak zwykle zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, którzy są związani z Kostką. W tym roku około 300 osób stanęło do modlitwy i życzeń przy wspólnym wigilijnym stole. Ojciec Paweł Brożyniak i Pan Dyrektor Józef Rostworowski pełnili honory domu. Nie zabrakło tradycyjnego barszczu z uszkami, kompotu z suszu… i słodkości przygotowanych przez rodziców.

Również w tym dniu na metaforyczną podróż do Betlejem zaprosiła młodzież, działająca w kole teatralnym „ Dwie Maski Kostki”. Ze wzruszeniem obserwowaliśmy przemianę wewnętrzną bohaterów, którzy szukali wyzwolenia od cierpienia, nałogu, pychy; którzy szukali sensu życia, którzy rozmawiali z aniołami. Niech podsumowaniem przedstawienia wg scenariusza jednej z uczennic kl.3 będą słowa Matki Teresy z Kalkuty:

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”,

tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,

moralnego i duchowego ubóstwa,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,

jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka jest twoja słabość,

jest Boże Narodzenie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które oddadzą atmosferę tamtych chwil.

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS

Aneta Pietrzyk, bibliotekarz szkoły i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły