W dniu 12 grudnia 2012r. w ramach Kółka Języka Niemieckiego Uczennice Naszej szkoły wraz z Panią Agnieszką Krupą zwiedzały Wystawę Interaktywną dotyczącą Twórczości Braci Grimm w Kraków- Plaza, która została zorganizowana przez Goethe- Institut. Podczas tej wystawy mieliśmy przewodnika, który przybliżał nam twórczość Braci Grimm ( Jakoba i Wilhelma), oprowadzał nas po bajkowym świecie. Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną, gdzie uczennice Naszego Gimnazjum, podzielone w pary, musiały się zmierzyć z quizem. Zaczęło się bieganie, sprawdzanie, odpowiadanie na pytania dotyczące twórczości Braci Grimm. Zwycięską parą, która otrzymała nagrodę, okazały się uczennice klasy I c: Patrycja Czepanis i Karolina Grabowska. A poza tym wszyscy wyszliśmy z wystawy bogatsi o wiadomości na temat Twórczości Braci Grimm.
W grudniu 2012r. przypada dwusetna rocznica pierwszego wydania Baśni Braci Grimm, które od pokoleń towarzyszą dzieciom na świecie. Baśnie Braci Grimm, które przetłumaczono na ponad 160 języków, są obok Biblii Marcina Lutra najpopularniejszą publikacją w dziejach niemieckiej literatury. Wszyscy zapewne znają najpopularniejsze bajki Braci Grimm, takie jak: ,, Kopciuszek”, ,, Królewna Śnieżka”, ,,Muzykanci z Bremy”, ,, Śpiąca królewna”, ,,Jaś i Małgosia”, ,, Czerwony Kapturek” , ,, O dzielnym krawczyku” , ,, Stoliczku nakryj się”

INTERAKTIVE AUSSTELLUNG ,, Märchenwelten”
Am 12 Dezember 2012, im Grimm- Jahr, haben unsere Schüler an der interaktiven Ausstellung in Krakow- Plaza teilgenommen. Die Ausstellung wurde von Goethe- Institut organisiert, und sie führt in sieben Stationen durch die wichtigsten Motive in deutschen Märchen. Unsere Schüler haben diese Ausstellung ganz toll gefunden, und sie haben sich echt gefreut, dass sie daran teilgenommen haben.
Es war sowie ein theoretischer Teil als auch ein praktischer Teil der Ausstellung. Zuerst wurde uns alles erzählt über die Brüder Grimm, danach sollten die Schüler selbst Rätsel und Aufgaben lösen. Und …… sie alle haben es ganz gut geschafft, aber Patrycja Czepanis und Karolina Grabowska waren am besten, sie haben gewonnen, und bekamen einen Preis.
Jeder von uns kennt bestimmt einige Märchen der Brüder Grimm wie: ,, Rotkäppchen“ ,,Die Bremer Musikanten“, ,,Tischlein deck sich“ , ,,Aschenputtel“, ,,Das tapfere Schneiderlein“ , ,,Schneewittchen“.

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego