Dnia 14.12.2016 roku w GM nr 29 w Krakowie został rozegrany turniej koszykówki organizowany przez Straż Miejską w Krakowie. W zawodach wzięło udział cztery szkoły: GM nr 29, GM nr 4, GM nr 32 oraz Kostka. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Mecz trwał dwie połowy po 10 minut. Na boisku walczyło ze sobą po pięciu zawodników z danej szkoły.
Naszą szkołę reprezentowali : Piotr Wojciechowski, Piękosz Tomasz, Truchan Jan, Bżykot Bartosz, Karłowicz Michał, Filipczyk Aron, oraz Lelek Jakub.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z GM nr 29. Nasza skuteczność zaskoczyła nawet samych zawodników i ten pojedynek zakończył się zwycięsko wynikiem 28:10.
Drugi mecz, który zagraliśmy z potencjalnie najmocniejszym rywalem GM nr 32 również wygraliśmy. Świetną dyspozycja wykazał sie Aron i Piotrek rzucając w decydujących momentach za 3 punkty.
Trzeci mecz z GM 4 który powinien być dla nas „spacerkiem” okazał się najtrudniejszy. Niestety skuteczność naszych zawodników drastycznie spadła, zmęczenie dało się we znaki i przegraliśmy.

Bardzo ciekawie zakończyły się tez inne spotkania i w końcowym rozrachunku trzy drużyny miały po dwa zwycięstwa. W punktacji dodatkowej tzw. „małej tabelce” w której liczone zostały punkty rzucone i stracone Kostka wypadła najlepiej i zajęliśmy PIERWSZE miejsce 🙂 !!!
Drugie miejsce zajęło GM nr 32, trzecie GM nr 4.
Drużyna wygrała dla szkoły super piłkę spaldinga oraz otrzymaliśmy dyplom. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Piotrek Wojciechowski i otrzymał on dodatkową nagrodę.
Serdecznie gratulujemy naszym koszykarzom historycznego zwycięstwa, jak to podkreślali sami zawodnicy pierwszego w dziejach KOSTKI 🙂