Rozpoczęły się prezentacje projektów gimnazjalnych w roku szkolnym 2012/2013.

Jednym z warunków ukończenia gimnazjum jest grupowe przygotowanie i zademonstrowanie projektu gimnazjalnego.
21 XII 2012r. uczniowie klasy IIA: Mateusz Frączek, Sebastian Grzesiak, Dominik Róg i Sebastian Sala pracujący pod opieką nauczyciela fizyki mgr Zdzisławy Rogozińskiej zademonstrowali, jako pierwsi, na forum szkoły swój projekt pt.: „Wyprawa na Księżyc”. Został on przyjęty bardzo dobrze przez młodzież, dyrekcję i obserwatora z Ignacjanum, o czym świadczyły gromkie brawa i absolutna cisza podczas prezentacji. Chłopcy spisali się na szóstkę.
Uczniowie i ich opiekun składają podziękowania panom: Ryszardowi Oprychowi za pomoc techniczną i Pawłowi Mice za pomoc informatyczną. Cały projekt można obejrzeć po ściągnieciu pliku ze strony Kostki. Plik znajduję się w zakładce Dokumenty -> Projekty edukacyjne.

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki