18 czerwca odwiedził Kostkę o. Michał Garanzini SJ, asystent Ojca Generała ds. szkolnictwa wyższego Towarzystwa Jezusowego, były rektor Loyola University Chicago (LUC), odpowiadający obecnie za promocję i rozwój tej uczelni. Ojciec Garanzini zwiedzając naszą szkołę poznał jej historię i dowiedział się o naszych dalszych planach rozwoju. Był po dużym wrażeniem warunków jakie mają nasi uczniowie do nauki, a nauczyciele do pracy. Szczególnie spodobała mu się sala muzyczna i sale językowe. Z Dyrektorami rozmawiał o sukcesach i wyzwaniach stojących przed Kostką. W trakcie spotkania z klasą III C dopytywał o codzienne życie szkolne, o to jak uczniowie oceniają Kostkę, ale także ciekawiły naszego gościa wyniki egzaminów gimnazjalnych i plany na wakacje oraz dalszą edukację uczniów. Podczas rozmowy gratulował im świetnej znajomości angielskiego! Ojciec miał także możliwość rozmowy z naszymi nauczycielami, wymieniając z nimi refleksje nt. wartości z pracy w szkole jezuickiej i omawiając możliwości wspòłpracy międzynarodowej. Na zakończenie wizyty o. Michael jeszcze raz gratulował stworzenia tak wspaniałej szkoły !

Agnieszka Baran, psycholog

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.