W dniach 27-30 października 2016 roku odbywały się w Krakowie jubileuszowe XX Targi Książki.

Biblioteka szkolna również przygotowała wyjście na tak ważną imprezę czytelniczą. W wycieczce uczestniczyli członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki i najaktywniejsi czytelnicy KOSTKOWEJ biblioteki.

Kilka dni wcześniej sprawdziliśmy plan imprezy i wyruszyliśmy z gotowym programem zwiedzania.

Miejscem, które chciała odwiedzić większość z nas był „Salon Komiksu”. Część z uczniów udała się na spotkanie z Wojciechem Cejrowskim, część chciała się spotkać z Aleksandrem Baronem – znanym z zespołu  Afromental. Inni spędzili sporo czasu na rozmowie z zaprzyjaźnionym Wydawnictwem WAM.

Jedna refleksja nasunęła się nam po wyjściu na Targi Książki.

Czytanie ma się bardzo dobrze, a w KOSTCE to nawet świetnie.

Izabela Józwik, nauczyciel bibliotekarz

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

Zobacz Zdjęcia