KOSTKA na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki

„White Fiesta 2015 Kowno-Litwa”

W dniach 16 – 19 stycznia uczennica naszej szkoły Zuzanna Radek z klasy 3c uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „WHITE FIESTA 2014” w Kownie na Litwie (w języku litewskim „Baltumo šventė”). W Festiwalu wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli państw takich jak:  Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja. Polskę reprezentowała jedna uczestniczka – uczennica KOSTKI! Utwory wykonywano w dwóch grupach wiekowych: 5-12 lat i 13-19 lat.
Wszyscy uczestnicy otrzymali listy z podziękowaniami i pamiątkę Festiwalu.  Jesteśmy dumni z tego, że KOSTKA przetarła kolejne szlaki. Jak się okazało nie tylko Kozłówek ma swoje Gimnazjum Jezuitów ;). Oprócz udziału w Festiwalu miałyśmy okazję zwiedzić starówkę położoną między Niemnem a Wilią i jej centralny punkt, czyli rynek z XVI-wiecznym ratuszem, wokół którego znajdują się liczne odrestaurowane kamieniczki z czerwonej cegły. Przy rynku usytuowana jest  katedra św. Piotra i Pawła największa gotycka świątynia na Litwie i dwa inne kościoły dawnych klasztorów Jezuitów i Bernardynek. Najstarszy na Litwie jest również kowieński zamek, którego ruiny można podziwiać na Starówce. Oryginalnym zabytkiem kowieńskim jest Dom Perkuna- pozostałość budowli gotyckiej z końca XV wieku. Wyjazd do Kowna był pierwszym tego rodzaju artystycznym wyzwaniem, okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych, ale także nagrodą dla Zuzanny za dotychczasowe występy na koncertach i konkursach muzycznych w naszym regionie. Zuzanna jest ubiegłorocznym laureatem nagrody 4W, właśnie w kategorii WYZWANIE. Jest to doskonały dowód na to, że mając duszę artysty można z odwagą stawiać sobie kolejne cele.

Gratulujemy Zuzannie świetnego występu i życzymy wielu sukcesów!

Aneta Pietrzyk, bibliotekarz szkoły i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły