W ubiegły piątek pasjonaci z koła biologicznego udali się na zajęcia do Instytutu Biologii UP, gdzie dzięki uprzejmości Kierownika Zakładu Zoologii Kręgowców i Biologii Człowieka – dra Marka Guzika wzięli udział w ciekawych zajęciach, których tematem przewodnim była biologia płazów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu oraz mogli przyjrzeć się z bliska płazom występującym w Polsce. Dzielili się także swoją wiedzą, mieli okazję zadać pytania specjaliście i poznać wiele ciekawostek związanych z gromadą Amphibia. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera i wszystkim bardzo się podobały, czego dowodem były gromkie brawa dla prowadzącego. Mam nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie i uda się kontynuować współpracę z Zakładem Zoologii. Wiem, że niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnego wyjścia.

Składam gorące podziękowania Panu dr Markowi Guzikowi za czas poświęcony uczniom naszej KOSTKI i entuzjazm, który im także się udzielił.

Magda Czajkowska, nauczyciel biologii

<br/>