W dniach 17-23 września br. grupa uczniów z  klas trzecich ( IIIC, IIID, IIIF) wzięła udział w drugiej części wymiany ze szkołą w Dreźnie. Wraz z opiekunami uczniowie cały tydzień spędzili w Dreźnie w jezuickim gimnazjum, gdzie mieli okazję przyglądać się zajęciom w szkole, funkcjonowaniu szkoły jak również zawierać nowe znajomości oraz doskonalić swoje umiejętności językowe. Uczniowie z Drezna wspólnie z naszymi uczniami zorganizowali Dzień Polski w St. Benno Gymnasium, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród tamtejszej społeczności szkolnej.

Ponadto, zwiedzili piękne Drezno, Miśnię oraz wspólnie z uczniami z drezdeńskiego gimnazjum wzięli udział w wędrówkach górskich po Saksońskiej Szwajcarii. Mieszkając u rodzin przyglądali się życiu swoich zachodnich sąsiadów.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, bogatsi o nowe międzynarodowe doświadczenia.

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego

Marta Sękowska, nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego