15 stycznia 2015r. już po raz trzeci odwiedziliśmy grupę Biedronek w Przedszkolu Samorządowym nr 36 w Krakowie. Tym razem lekcję poprowadzili Michał Czechowski i Eryk Ryczek. Przedstawili iście męskie zajęcie, czym wzbudzili ogólne zainteresowanie chłopców i podziw dziewczynek. Spotkanie zaczęliśmy tradycyjnie krótkim wykładem. Dzięki Michałowi i Erykowi dowiedzieliśmy się czym jest Atv, czym różni się quad przeprawowy od sportowego, rozmawialiśmy o najtrudniejszym rajdzie świata – Dakarze. Ponadto uczniowie zaprezentowali poszczególne części garderoby i wyjaśnili, dlaczego zakładanie specjalnego obuwia, kurtki, rękawic czy kasku jest tak ważne. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki ustawili się w kolejce, by przymierzyć zbroję, rękawice, gogle i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy rajdowiec. Następnie maluchy i „starszaki” dobrali się w pary i wzięli udział w zaproponowanym quizie. Rywalizacja była zacięta. Okazało się, że wszyscy wiedzą jaką barwę zawsze ma honda, jak nazywa się wspomniany rajd, co należy ubrać, by jazda była bezpieczniejsza.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna Wiktorii (KOSTKA) i Weroniki (Biedronki). Drugie miejsce zajęła Zuzanna (KOSTKA) i Tomek (Biedronki), na trzecim uplasowali się Kinga (KOSTKA) i Łukasz (Biedronki).
Weronika wygrała kalendarz podpisany przez samego Rafała Sonika – zwycięzcę tegorocznego rajdu Dakar w kategorii quady.
Tomuś otrzymał książeczkę przedszkolaka z rebusami i zagadkami.
Łukasz gazetę „Quadzik” i czekoladę.
Z Biedronkami pożegnaliśmy się częstując ich cukierkami i tradycyjnie ofiarując tematyczne kolorowanki.

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego,opiekun SU