W dniach od 20 do 23 maja br.w Krakowie po raz piętnasty odbył się Festiwal Nauki, tym razem pod hasłem „OŚWIEĆ SIĘ”. Hasło to nawiązuje do uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ roku 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło.Głównym koordynatorem Festiwalu był po raz pierwszy Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Natomiast organizatorem wspierającym było Kuratorium Oświaty w Krakowie.Patronem XV edycji Festiwalu Nauki w Krakowie został Jan Szczepanik polski nauczyciel, wynalazca, zwany „polskim Edisonem”, „polskim da Vinci”  i „galicyjskim geniuszem”.

Jak co roku,  to prestiżowe wydarzenie popularnonaukowe cieszy się dużą popularnością wśród uczniów KOSTKI, dlatego i tym razem nie mogło nas zabraknąć. A oto relacje:

„Wprowadzono nas w tajniki analiz i badań prowadzonych nad obrazem”

Tomasz Śmigla

„Fajne były różne występy artystyczne na scenie festiwalowej”

Paweł Daczkowski

„Byliśmy w Laboratorium Analiz Nieniszczących Badań Obiektów Zabytkowych, gdzie było bardzociekawie ”

Kuba Augustynowicz

„Najciekawsze było stanowisko o architekturze krajobrazu. Po rozwiązaniu krzyżówki dostaliśmy cukierki”

Patryk Pociejuk

„Wysłuchaliśmy ciekawych wykładów o monetach z XX i XXI w”

Maciek Madejski

„Poznaliśmy wiele ciekawych maszyn i narzędzi pozwalających wykryć  skład chemiczny wybranych przedmiotów”