Przez Kraków … spacerkiem i zaczarowaną dorożką

25 czerwca 2013r. gościliśmy w szkole przyjaciela KOSTKI pana Dave’a Ziembę z Bostonu. To potomek polskich emigrantów, lekarz , ale przede wszystkim człowiek związany z ideą tworzenia nowej szkoły. Bardzo zależało mu na spotkaniu z naszą młodzieżą, do którego przygotowywał się długo, m.in. ucząc się języka polskiego. Społeczność uczniowska (pod okiem pani Aldony Skoczek i pani Zofii Nazim) przygotowała powitanie gościa. Nie zabrakło więc tańca, śpiewu i …zwiedzania Krakowa (na początek jeszcze przy wykorzystaniu multimediów). Po najwspanialszych miejscach królewskiego grodu oprowadzała w języku angielskim grupa młodzieży. W przygotowanie uroczystości włączył się także zespół pieśni i tańca „Krakowiak”. Za przyczyną zaczarowanej dorożki przenosiliśmy się z Rynku na Kazimierz, spotykaliśmy krakowskie kwiaciarki, ulicznych śpiewaków i grajków, aby na koniec zatańczyć z lajkonikiem. To pełne wrażeń pierwsze spotkanie z panem Davem na zawsze pozostanie w pamięci nie tylko naszego gościa(o czym nas zapewniał), ale zostanie w pamięci wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Nie zabrakło więc podziękowań, kwiatów i zaproszenia do Polski, do Krakowa, do KOSTKI.

Aldona Skoczek, nauczyciel muzyki