Dnia 7.04.2021 roku został rozegrany pierwszy w historii turniej szachowy, w którym wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół jezuickich w Polsce. Zawodnicy rywalizowali w jednej kategorii. Był to na pewno nie lada wyczyn przede wszystkim dla uczestników ze szkół podstawowych z Nowego Sącza, Mysłowic czy też z Gdyni. Turniej został rozegrany system szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund. Każdy z zawodników w swoim pojedynku na wykonanie posunięć miał 15 minut. Turniej z powodu pandemii został rozegranym w formie online na platformie chess.com.
Uczestnicy walczyli o nagrody w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Turniej cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów. Do rywalizacji przystąpiło ostatecznie 57 osób. Chętnych było zdecydowanie więcej ale niestety pewne problemy techniczne doprowadziły do tego, iż nie każdy zdążył dołączyć do turnieju na czas. Po kilku godzinnej rywalizacji, w której często dochodziło do zwrotów akcji,  zwycięzcą został Jakub Gosztyła , drugie miejsce zajął Jakub Kierys, a na najniższym stopniu podium uplasował się Tymoteusz Szwajkowski – wszyscy zawodnicy z naszej KOSTKI. Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni

4 miejsce – Wons Krystian 7 punktów

16 miejsce – Kulka Aleksander 5 punktów

23 miejsce – Szydłowski Piotr 4,5 punkta

26 miejsce – Winiarowski Krzysztof 4,5 punkta

RAZEM : 21 punktów III miejsce 🙂

 

Jezuickie Centrum Edukacji w Nowym Sączu

7 miejsce Michał Woźniak      6 punktów

8 miejsce   Patryk Basiaga        6 punktów

9 miejsce Mateusz Ciesielski    6 punktów

10 miejsce Filip Serafin              5,5 punkta

RAZEM : 23,5 punkta II Miejsce 🙂

 

KOSTKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki

1 miejsce Gosztyła Jakub            8 punktów

2 miejsce Kierys Jakub                 7,5 punkta

3 miejsce Tymoteusz Szwajkowski         7,5 punkta

5 miejsce Wojciech Możdżan    6 punktów

 

RAZEM: 29 punktów I Miejsce 🙂

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne turnieje. Mamy nadzieję, iż już w formie klasycznej rywalizacji na żywo.