Wspominamy w KOSTCE ważne wydarzenie, które miało miejsce rok temu. Piękny koncert poświęcony „Żołnierzom Niezłomnym, Wyklętym”, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny, w której teraz możemy spokojnie uczyć się, rozwijać, pracować. Pamiętamy i czuwamy – dlatego koncert był okazją do zadumy, pamięci i refleksji o ważnych kartach naszej historii. „Sens walki powinien być mierzony nie jej szansami na zwycięstwo lecz wartościami, w obronie których walka została podjęta”- prof. Henryk Elzenberg
W czasie koncertu wykonano następujące utwory: Czornyje worony (ballada katyńska) – słowa Wojciech Wencel, Inka – słowa Barbara Lipińska-Postawa, Ostatni list do matki – słowa Leszek Andrzej Mroczkowski, Śmierć księdza Wrony – słowa Leszek Andrzej Mroczkowski, Pocięto mnie – słowa Wojciech Bąk, Epitafium – słowa Kazimierz Józef Węgrzyn.
Muzyka – Janusz Saługa (śpiew i gitara), Gabriela Pasternak – skrzypce, Janek Saługa, Bartłomiej Zdziech – trabki.
Inicjatorem organizacji koncertu na terenie szkoły był pan Bartłomiej Zdziech, za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących ten niezwykły koncert.