W dniach 8 i 9 marca młodzież z KOSTKI brała udział w szkolnym kursie graficznym dla początkujących zorganizowanym z inicjatywy o. Dyrektora Nogaja przez Pana Marcina Musiała, nauczyciela historii oraz WOS-u w naszej szkole. Chętni uczniowie zostali zapoznani z podstawową obsługą programu Adobe Photoshop. W trakcie kursu mieli także możliwość zobaczyć, jak na żywo tworzy się  różnego rodzaju edycje graficzne– od retuszu i makijażu, po tworzenie ulotki gotowej do druku – 
a także uzyskać odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Młodzież licznie zjawiła się w trakcie obu dni czterogodzinnego szkolenia w po rekolekcyjnym czasie wolnym i wykazuje chęć kontynuowania spotkań.

Kurs nie odbyłby się gdyby nie wsparcie nieocenionej Rady Rodziców, która ufundowała na rzecz szkoły szeroki pakiet profesjonalnych programów kreatywnych – Adobe Creative Cloud. Pozwalają one na pracę nad ulepszaniem wizerunku KOSTKI i jej promocją. Dodatkowo chętni uczniowie będą mogli w niedalekiej przyszłości korzystać z oprogramowania Adobe w szkole, by na własną rękę zdobywać umiejętności, które mogą stanowić o ich sile na rynku pracy.