Choć nie spotykamy się w murach szkolnych i wszyscy odczuwamy ograniczenia nauki zdalnej, staramy się by w KOSTCE jak najwięcej inicjatyw kontynuować on-line. Także współpracy z naszymi partnerami – firmami i uczelniami patronującymi naszym poszczególnym klasom, nie zawieszamy mimo pandemii. W tym miesiącu warsztaty dla klas matematyczno-fotonicznych poprowadziła p. Monika Kazimierczak z InPhoTech. Dziękujemy za te wyjątkowe zajęcia zdalne i czekamy na kolejne spotkanie. Mamy nadzieję, że odbędą się już na żywo, tak byśmy mogli zobaczyć te urządzenia,
o których nam Pani opowiadała na warsztatach!

Zapraszamy do zapoznania się z opisami zajęć uczniów uczestniczących w zajęciach:

Dnia 12 listopada klasa 2A, w ramach lekcji fizyki, brała udział w kolejnych zajęciach z firmą InPhoTech. Uczniowie mieli okazję poznać działanie i budowę światłowodów oraz dowiedzieli się, że to właśnie z nimi związana jest działalność firmy. Zajęcia obejmowały m.in. pracę uczniów w symulatorze ukazującym zjawisko załamania światła oraz wykonanie paru prostych doświadczeń. Cała prezentacja była poprowadzona w miłej atmosferze, a klasa 2A ma nadzieję na dalszą współpracę z firmą InPhoTech.

Daria Patyna, klasa 2 A

 

Zajęcia były bardzo interesujące i mieliśmy możliwość poszerzania wiedzy na temat światłowodów. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstają, poznaliśmy ich budowę i rodzaje. Mimo że zajęcia odbyły się zdalnie, nie straciły na atrakcyjności. Wręcz przeciwnie! Przeprowadziliśmy nawet kilka doświadczeń, każdy robił je samodzielnie, ale wspólnie wyciągnęliśmy płynące z nich wnioski. Jeszcze raz dziękujemy Pani Monice za przeprowadzenie zajęć.

Wiktoria Bystroń i Małgorzata Mikler z klasy 2Ag