Powoli zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które nie wiemy czy będziemy w stanie świętować w pełni tak jakbyśmy tego chcieli. Niezależnie od tego, co dzieje się wokół w zbliżające się Święta podzielmy się ze sobą darem radości! Uczniowie szkół jezuickich z całego świata zaproszeni są do włączenia się w nową inicjatywę dzielenia się radością, życzeniami, marzeniami, nadziejami i modlitwą ze swoimi kolegami:

 

Drodzy uczniowie KOSTKI!

Zapraszamy serdecznie do podzielenia się ze społecznością szkół jezuickich z całego świata radością, życzeniami, marzeniami czy nadziejami świątecznymi poprzez rysunek, obraz, wiersz lub modlitwę (zachęcamy do przygotowywania tych ostatnich w języku angielskim, niemieckim czy hiszpańskim).

Każdy, kto czuje, że chciałby wyrazić radość z Bożego Narodzenia w dowolnej formie artystycznej ekspresji zaproszony jest do przesłania do dnia 01.12.2020 r. na adres: [email protected] pliku PDF lub JPG ze swoją pracą. Autorzy najlepszych prac otrzymają upominki.

Wszystkie prace przygotowane przez uczniów 24 grudnia 2020 r. będą przedstawione globalnej społeczności szkół jezuickich!

 

Uczyńmy te Święta tak wyjątkowymi, jak to tylko możliwe, a inspiracją niech będą dla nas słowa Papieża Benedykta XVI:

 

„Radość to prawdziwy prezent świąteczny, a nie drogie podarunki, które wymagają czasu i pieniędzy. Tę radość możemy przekazać po prostu: uśmiechem, życzliwym gestem, małą pomocą, przebaczeniem. A radość, którą dajemy, z pewnością do nas wróci. (…) Módlmy się, aby ta wyzwalająca radość Boga jaśniała w naszym życiu ”.

 Zapraszamy!

Zespół ds. współpracy międzynarodowej