Dnia 14 października 2020 roku, w Dzień Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zanim społeczność szkolna oddała głosy na poszczególnych kandydatów, miała miejsce debata prezydencka, w której udział wzięło czterech uczniów: Franek Gebauer
z klasy 1C, Konrad Byrski z klasy 2Ag- reprezentujący stronnictwo „Progresywni”, Szymon Stokowiec z klasy 2Cg – kandydat niezależny oraz Szymon Pająk z klasy 2C- reprezentujący stronnictwo „Sieć”. Debatę prowadzili: Zuzanna Pioterczak oraz Piotr Góra. Była ona transmitowana do wszystkich sal lekcyjnych w związku z reżimem sanitarnym, spowodowanym pandemią koronawirusa.  Nie mogliśmy więc zgromadzić wszystkich uczniów na sali gimnastycznej, jak miało to miejsce w poprzednich latach.

Debata była bardzo burzliwa oraz zacięta. Na początku wszyscy kandydaci zaprezentowali siebie oraz swoje stronnictwa, natomiast po indywidualnej prezentacji pytania zadawali konferansjerzy, jak i zgromadzeni w salach lekcyjnych uczniowie za pomocą czatu. Debata trwała ponad półtorej godziny, a bezpośrednio po niej rozpoczęła się cisza wyborcza i uczniowie naszej szkoły zadecydowali, który z kandydatów zostanie prezydentem KOSTKI.

 I tak oto 15 października 2020 roku, po obliczeniu głosów, wyniki przedstawiły się następująco:

– prezydentem KOSTKI  został Szymon Pająk z klasy 2C,

– zastępcą prezydenta został Szymon Stokowiec z klasy 2CG.

Równocześnie z wyborami prezydenckimi odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia oraz wybory przedstawicieli sekcji medialnej, sekcji rozrywkowej, sekcji charytatywnej oraz sekcji ekologicznej. Na Rzecznika Praw Ucznia został wybrany Maciej Słowik ze stronnictwa „Sieć”, a na przewodniczących poszczególnych sekcji kolejno: Mikołaj Lewandowski i Emilly Tylka- Suleja ze stronnictwa „Sieć” oraz Małgorzata Mikler i Zofia Francuz ze stronnictwa „Progresywni”.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w działaniach!

 

Szymon Pająk

Prezydent Samorządu Uczniowskiego KOSTKI w roku szkolnym 2020/2021