Z Kozłówka do Betlejem

Opublikował dnia 24 Grudzień, 2014

18 grudnia 2014r. społeczność Kostki spędzała popołudnie wokół wigilijnego stołu, który gromadzi nas od pierwszego roku istnienia szkoły. Ta tworząca się tradycja wspólnego kolędowania i łamania się opłatkiem jak zwykle zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, którzy są związani z Kostką. W tym roku około 300 osób stanęło do modlitwy i życzeń przy wspólnym wigilijnym stole. Ojciec Paweł Brożyniak i Pan Dyrektor Józef Rostworowski pełnili honory domu. Nie zabrakło tradycyjnego barszczu z uszkami, kompotu z suszu… i słodkości przygotowanych przez rodziców.

Również w tym dniu na metaforyczną podróż do Betlejem zaprosiła młodzież, działająca w kole teatralnym „ Dwie Maski Kostki”. Ze wzruszeniem obserwowaliśmy przemianę wewnętrzną bohaterów, którzy szukali wyzwolenia od cierpienia, nałogu, pychy; którzy szukali sensu życia, którzy rozmawiali z aniołami. Niech podsumowaniem przedstawienia wg scenariusza jednej z uczennic kl.3 będą słowa Matki Teresy z Kalkuty:

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”,

tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,

moralnego i duchowego ubóstwa,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,

jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka jest twoja słabość,

jest Boże Narodzenie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które oddadzą atmosferę tamtych chwil.

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS

Aneta Pietrzyk, bibliotekarz szkoły i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły