W dniu 3 kwietnia 2014r. w KOSTCE odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W  Konkursie udział wzięli uczniowie z klas pierwszych ( A, C, E) oraz  drugich (C i A ) – łącznie 39 uczniów. Klasy pierwsze wykazały się dużą wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych w języku polskim, natomiast uczniowie z klasy drugiej z rozszerzonym językiem niemieckim oprócz dużej wiedzy  zaprezentowali również swoje imponujące umiejętności językowe.

DSC02198

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękuję za udział w Konkursie oraz  gratuluję wiedzy,  chcę Wam powiedzieć, że jestem z Was wszystkich dumna. Dziękuję wszystkim tym, którzy podjęli trud przygotowań do Konkursu, sami, bądź przychodzili na Kółko Języka Niemieckiego, aby zgłębiać tajniki wiedzy.

Niniejszym ogłaszam, iż ZWYCIĘZCAMI drugiej edycji Konkursu w historii naszego Gimnazjum są:

Z klas pierwszych:

I miejsce: EMILIA WOJCIECHOWSKA –  z klasy  1 A

II miejsce: ALEKSANDRA WIŚNIEWSKA- z klasy  1 E

III miejsce: MARIA NAWROT-  z klasy  1 C

Z klas drugich:

I miejsce: KINGA KMIECIK- z klasy 2 C

II miejsce: PATRYCJA CZEPANIS- z klasy 2 C

III miejsce: WIKTORIA SIKORSKA- z klasy 2  C

Serdecznie gratuluję

Agnieszka Krupa- nauczycielka języka niemieckiego

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego

Jestem bardzo zadowolona z konkursu. Nie spodziewałam się, że zdobędę pierwsze miejsce. Po jego napisaniu od razu wiedziałam, jakie błędy popełniłam – nie znałam kilku faktów, ale reszta według mnie poszła mi nieźle. Teraz już zapamiętam sobie nazwę najwyższego szczytu Szwajcarii oraz kim jest Michael Schumacher.

Mam nadzieję, że wezmę udział w tym konkursie również w przyszłym roku, tym razem w języku niemieckim.

Dziękuję bardzo pani Agnieszce Krupie, która pomogła mi przygotować się do konkursu.

Emilia Wojciechowska, klasa 1A