Pierwsze wybory do Samorządu Uczniowskiego w KOSTKA Publicznym Gimnazjum Jezuitów odbyły się dnia 10.10.2012 r. (środa). Uczniowie naszej szkoły głosowali na 1 spośród 15 kandydatów zgłoszonych przez klasy I – II.
Poszczególne klasy reprezentowali:

1a:  Lalik Jakub, Madejski Maciej i Samp Jan
1b: Musiał Łukasz, Szela Mateusz, Wilczyński Marcel
1c: Grabowska Karolina, Lasoń Łukasz, Skrężyna Daria
2a: Mazurek Anna, Tylek Klaudia, Róg Dominik
2b: Kudłacz Klaudia, Madej Klaudia, Tołodziecki Karol

WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Kudłacz Klaudia 2B 21
Wilczyński Marcel 1B 21
Samp Jan 1A 12
Lalik Jakub 1A 10
Róg Dominik 2A 6
Lasoń Łukasz 1C 4
Madejski Maciej 1A 4
Musiał Łukasz 1B 4
Tołodziecki Karol 2B 4
Grabowska Karolina 1C 3
Mazurek Anna 2A 3
Szela Mateusz, 1B 2
Tylek Klaudia 2A 2
Skrężyna Daria 1C 2
Madej Klaudia 2B 1

W związku z uzyskaniem tej samej liczby głosów ( 21) przez dwóch kandydatów  dnia 12.10. 2012 r. odbyło się powtórne głosowanie.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została KLAUDIA KUDŁACZ z klasy 2B, która otrzymała 46 głosów, a zastępcą Marcel Wilczyński z klasy 1b, który zdobył 38 głosów.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie 3 nauczycieli. W przyszłym roku komisję wyborczą reprezentować będą przedstawiciele tegorocznego samorządu.

Kampania wyborcza dostarczyła wszystkim uczniom wielu emocji, plakaty z programami wyborczymi były poważnie analizowane, bo przecież wybory to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Samorząd ma wpływ na wiele spraw dotyczących uczniów i raz wybrany będzie rządził przez cały rok szkolny.

WSZYSTKIM KANDYDATOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ.
GŁOSUJĄCYM ZA WYSOKĄ FREKWENCJĘ,

A ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY !

KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów w Krakowie

A oto kilka słów NOWEJ PRZEWODNICZĄCEJ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

„Za sprawą Waszych głosów zostałam przewodniczącą Naszej Szkoły. Pragnę podziękować każdemu, kto na mnie zagłosował i obiecuję, że zrobię wszystko, aby Wasza decyzja okazała się trafna. Mam nadzieję, że wszystkie moje plany uda się zrealizować. Postaram się wypełniać moje obowiązki najlepiej jak potrafię”

Klaudia Kudłacz

Zobacz Zdjęcia Wykres ilustrujący rozkład głosów