6 grudnia br.  grupa 50 uczniów z Kostki wraz z 5 opiekunami uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Wiednia, aby właśnie tam, na jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Było pięknie, klimatycznie, świątecznie, po prostu cudownie!

A oto relacje uczniów:

Na ten dzień długo czekaliśmy. Przed nami było dużo wyzwań. Pierwszym z nich było, aby wstać w środku nocy, by o 3:45 być na miejscu zbiórki. W autokarze spaliśmy, aby mieć siłę na całodzienne zwiedzanie Wiednia. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie znanego na całym świecie Pałacu Schönbrunn, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie pojechaliśmy metrem do centrum stolicy Austrii. Z lokalnym przewodnikiem zwiedzaliśmy najpiękniejsze zabytki Wiednia: Hofburg, Ratusz, Katedrę Św. Szczepana. Wstąpiliśmy również na ciepłą herbatkę i tort Sachera- pyszny, czekoladowy specjał z Wiednia. I wreszcie długo wyczekiwany Jarmark Bożonarodzeniowy przy Ratuszu, pełen różnych cudowności, pyszności. Świąteczna atmosfera tam panująca zostanie nam zapewne długo w pamięci.
Cały wyjazd był bardzo udany. Mamy nadzieję, że za rok również zaczniemy przygotowania do Świąt od Wiednia.

Weronika Foryś  z klasy 1D

Am Freitag, den 6. Dezember sind wir nach Wien gefahren, um den schönsten Weihnachtsmarkt zu besuchen. Wir haben viele bekannte Sehenswürdigkeiten wie z.B. Schönbrunn, Hofburg, Rathaus und Stephansdom besichtigt. Es war ziemlich kalt, deshalb haben wir uns eine Pause zum Tee gegönt.  Wir haben auch selbstverständlich eine Sachertorte gegessen, die weltbekannt ist. Auf dem Weihnachtsmarkt gab es sehr viele schöne Sachen zu kaufen. Alles war sehr beleuchtet und wunderschön.

Wir hoffen, dass wir auch das nächste Jahr nach Wien fahren werden.

Wir können es kaum erwarten!

Emilia Fryda und Natalia Kałuzińska z klasy 2 D

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego