LUCW ostatnim dniu marca naszą KOSTKĘ odwiedził gość ze Stanów Zjednoczonych – profesor Michael J. Schuck z Uniwersytetu Loyola w Chicago. Jest on specjalistą w dziedzinie ekologii i przyjechał do nas podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Profesor pracuje też nad projektem Healing Earth, który podejmuje problemy ekologiczne, prozdrowotne, a także kwestie moralne i etyczne związane z poszanowaniem przyrody. Healing Earth stara się patrzeć na przyrodę przez pryzmat chrześcijaństwa, a zwłaszcza przemyśleń św. Ignacego Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego (Jezuitów). Profesor Schuck spotkał się z dyrekcją szkoły i z nauczycielami, z którymi wymienił myśli i spostrzeżenia, dotyczące globalnych problemów ekologicznych oraz tego, w jaki sposób im przeciwdziałać na szkolnym gruncie. Wygłosił również prelekcję, w której czynnie wzięli udział uczniowie. Nasi KOSTKOWICZE słuchali z zainteresowaniem i zadawali pytania, a język angielski, w którym się porozumiewali, nie stwarzał im żadnej trudności. Nasz gość był pod wrażeniem. W gronie uczniów i nauczycieli profesor Schuck „zwiedził” KOSTKĘ i z zaciekawieniem   pytał o nasz dalszy rozwój. Po części oficjalnej profesor miał okazję posilić się w stołówce „U Stasia”, a domowy obiad pani Danusi bardzo przypadł mu do gustu. Jesteśmy wdzięczni, że profesor Michael J. Schuck zaszczycił nas swoją obecnością. Była to owocna wizyta i mamy nadzieję, że czuł się u nas dobrze. Może wkrótce znów się spotkamy w KOSTCE, a kto wie … może w Chicago?

IMG_6642

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy wsparli nas pomocą i dobrym słowem przy organizacji wizyty.

The last Day of March became very important for Kostka. Mr. Michael J. Schuck, a professor at Loyola University in Chicago, visited our school. Michael deals with ecological issues and environmental problems, he also manages the project “Healing Earth”. Professor visited Kostka to share his knowledge and experience with students in Cracow. We were shown the presentation of the project and were invited to a lively discussion about crucial problems such as preserving the wildlife, using natural resources, protecting the environment. The students felt free to share their opinions and ask additional questions. We were grateful for the opportunity to talk with native speaker and to put our linguistic knowledge in practice. Thank you Michael for your visit! We hope to meet again in Kostka or maybe in… Chicago one day! 🙂

Magda Czajkowska, nauczyciel biologii

Paula Gorgoń-Fultyn,pedagog, nauczyciel języka angielskiego