Wesołego Alleluja !!!

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie z martwych powstał!

Tak według starej polskiej tradycji witają się w wielkanocny poranek wyznawcy Chrystusa. Podtrzymując tę tradycję w Naszej KOSTCE przygotowałem na tę okazję moje życzenia. Pierwotnie miałem pragnienie abyście mogli wysłuchać i pooglądać moje życzenia, ale jak się okazało cały ten projekt wymagałby więcej czasu. Niech zatem mój list będzie szczerym, z serca płynącym przesłaniem do wszystkich, którym KOSTKA jest droga. Jest on do pobrania klikając poniżej w czerwonym polu.

O Pawel Brozyniak, SJW marcu również byliśmy świadkami konklawe, które zebrało się, aby wybrać nowego papieża. Nie sposób wspomnieć o wyborze pierwszego w historii jezuity, o. Bergolio na papieża. To wielka dla nas radość i powód do dumy, że to właśnie w pierwszym roku działalności KOSTKI, jezuita po raz pierwszy został papieżem. To był niesamowity dzień. 13-go marca w Naszej Szkole gościliśmy Ojca Prowincjała Wojciecha Ziółka, który na różne sposoby tłumaczył co to znaczy być „Naszym” dla nas jezuitów, ale również „Naszymi”, którymi jesteście Wy wszyscy związani z KOSTKĄ i jezuickimi dziełami. Z radością przeczytałem sms-a od jednego z nauczycieli, że Nasz został papieżem. Następnego dnia na twarzach uczniów, pracowników i nauczycieli widać było dumę, bo Papież Franciszek to właśnie Nasz, jezuita, a wielu dodawało, że kto wie, może Franciszek odwiedzi KOSTKE, jak przyjedzie do Krakowa.

Nadchodzący czas wielkanocny zbliża nas do końca pierwszego roku szkolnego. Wytężmy nasze siły, aby oddać się pracy, zdobywaniu wiedzy, wykorzystywaniu wszystkich możliwości, aby rok szkolny zakończyć z satysfakcją dobrze wypełnionej pracy. Niech rodzice dołożą starań, aby pomóc uczniom KOSTKI w jak najlepszym wypełnieniu codziennych obowiązków. Uczniowie, oddajcie się pracy, bo tylko dzięki niej będziecie mogli wzrastać i cieszyć się osobistymi sukcesami. Wystrzegajcie się lenistwa, za którego skutki każdy musi ponosić indywidualnie odpowiedzialność.

z najlepszymi życzeniami

o. Paweł Brożyniak, SJ

Życzenia na Wielkanoc 2013
     
Zobacz zdjęcia