V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day – WMTDay)

Dnia 25 września 2015 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli wraz z innymi szkołami z różnych stron świata w V Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W niecodzienny, przyjemny sposób przypomniano sobie tabliczkę  mnożenia i sprawdzono umiejętność prawidłowego i szybkiego liczenia. Konkurs przeprowadziła grupa uczniów wraz z nauczycielami matematyki, zakwalifikując do wielkiego finału po trzech najlepszych uczniów z każdej klasy. W zaciętej rywalizacji wyłoniono Ekspertów Tabliczki Mnożenia Kostki.

Tytuł ten otrzymali: z klas pierwszych- Weronika Radwan (kl.1 D), z klas drugich- Maciej Warcholak (kl. 2E), z klas trzecich- Piotr Zięba (kl.3A).

Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za udział, a zwyciężcy gratulacje i cenne nagrody otrzymali z rąk p. Dyrektora Józefa Rostworowskiego.

Wydarzenie to wzbudziło wiele pozytywnych emocji i wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną edycję, aby w zabawowej formie nauczania-uczyć się matematyki.

Tabliczka mnożenia

Zespół matematyków

Joanna Baryła, nauczyciel matematyki

Edyta Janda, nauczyciel matematyki i chemii