22 kwietnia klasy 1F i 1E wybrały się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.

Celem wycieczki był udział w warsztatach pt.: „Piłki Einsteina”. Uczniowie podczas zajęć praktycznych poznali takie pojęcia jak: przyspieszenie grawitacyjne, energia potencjalna i energia kinetyczna. Na koniec, odkrywając tajemnicę słynnej bramki Roberto Carlosa, spróbowali ją skopiować.

Po warsztatach przeszliśmy do zwiedzania Ogrodu, gdzie poznaliśmy podstawy z zakresu optyki, hydrostatyki i mechaniki.

Fizyka to dziedzina nauki, która zawsze będzie nam bliska, dlatego warto ją poznać i rozumieć. Miejmy nadzieję, że wyjście to pozwoliło uczniom chociaż trochę zrozumieć niektóre zjawiska, które zachodzą blisko nas.

Ewa Cieśla-Gancarz, nauczyciel matematyki i fizyki

Paweł Mika, nauczyciel informatyki