W tym roku już po raz 20. w trzecim tygodniu września odbył się finał akcji „Sprzątanie Świata – Polska” pod hasłem „Odkrywamy Czystą Polskę”! Zadania towarzyszące Akcji, to: propagowanie unikania tworzenia odpadów i ich selektywnej zbiórki – czyli „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i promocja zbiórek ZSEE. Gimnazjaliści naszej KOSTKI również wzięli udział w sprzątaniu kształtując w ten sposób proekologiczną postawę.

Magda Czajkowska, nauczyciel biologii

W piątek 20 września, na lekcji biologii uczniowie klasy 1 b, pod okiem p. Magdy Czajkowskiej wzięli udział w zajęciach na świeżym powietrzu. Młodzież podzieliła się na dwie grupy. Wszyscy dostali rękawiczki, worki na śmieci i ochoczo sprzątali teren wokół Szkoły. Papierki, szkło, plastikowe butelki i inne śmieci zostały zebrane w ciągu 40 minut.

W jednym worku znalazł się nawet stary but J Wszyscy wzorowo wywiązali się
z powierzonego zadania. Miła atmosfera i dobry humor sprawiły, że połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

Sebastian Tatko, 1b