Sukcesy 2015/2016

SUKCESY UCZNIÓW KOSTKI – ZEWNĘTRZNE

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

Uczniowie zakwalifikowani do etapów rejonowych

BIOLOGIA: Karolina Pachota z klasy 3a i Iwona Reszka z klasy 3c

GEOGRAFIA:  Grzegorz Adamski z klasy 3a, Zuzanna Bąk z klasy 2d, Maja Fordońska z klasy 2e, Jan Gawor z klasy 1b

HISTORIA: Grzegorz Adamski z klasy 3a

INFORMATYKA: Bartłomiej Aksman z klasy 3a, Krzysztof Bugajski z klasy 1a,  Jerzy Bujak z klasy 3e, Michał Gackowski z klasy 1f, Igor Majerczak z klasy 3e, Mateusz Wronka z klasy 2e, Piotr Zięba z klasy 3a

JĘZYK ANGIELSKI: Marta Bednarczyk z klasy 1c, Arkadiusz Korzeniak z  klasy 1e, Natalia Kramarz z klasy 3d, Emilia Majewska z klasy 3c, Karolina Pachota z klasy 3a, Zofia Olejnik z klasy 2d

JĘZYK NIEMIECKI: Sara Majkowska z klasy 1f, Sarah Oszajca z klasy 2d

JĘZYK POLSKI: Paulina Kasprzyk z klasy 2c, Emilia Majewska z klasy 3c, Julia Wysocka z klasy 2d

WIEDZA O SPOŁECZEŃŚTWIE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

 

Uczniowie zakwalifikowani do etapów wojewódzkich

BIOLOGIA: Karolina Pachota z klasy 3a

GEOGRAFIA: Jan Gawor z klasy 1b

HISTORIA: Grzegorz Adamski z klasy 3a

JĘZYK ANGIELSKI: Karolina Pachota z klasy 3a

JĘZYK NIEMIECKI: Sara Majkowska z klasy 1f

JĘZYK POLSKI: Paulina Kasprzyk z klasy 2c, Emilia Majewska, klasy 3c

WIEDZA O SPOŁECZEŃŚTWIE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

 

III Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej

Uczniowie zakwalifikowani do finału: Daniel Czerniawski z klasy 2b, Igor Majerczak z klasy 3e, Jakub Miłowski i Adam Miąsko z klasy 3a, Paweł Nazim z klasy 2e, Jan Truchan z klasy 2b

 

III Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej

III MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

XXII Krakowski Turniej Wiedzy o Antyku i Mitologii

Konkurs recytatorski „Proza i poezja antyku”

III MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

WYRÓŻNIENIE: Karol Haluch z klasy 1b

 

I Międzyszkolny Konkurs „Polscy Laureaci Nagrody Nobla – Henryk Sienkiewicz”

III MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

 

V Małopolski Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję”

I MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

WYRÓŻNIENIE: Oliwia Janiczek z klasy 3b i Zuzanna Mędygrał z klasy 2f

 

Konkurs Recytatorski „Poezja Kobiet”

II MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

WYRÓŻNIENIE: Karol Haluch z klasy 1b, Oliwia Janiczek z klasy 3b, Zuzanna Mędygrał z klasy 2f

 

Ogólnopolski Konkurs z Mitologii – Olimpus

LAUREACI: Alicja  Andryjałowicz z klasy 1f, Szymon Barnat z klasy 1d, Kacper Gil z klasy 2f, Tomasz Kowalczyk z klasy 1f, Wiktoria Radwan z klasy 1d, Mikołaj Ustrzyński z klasy 1f

 

II Wojewódzki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

II MIEJSCE: Natalia Izbińska z klasy 1f, Natalia Głowacka, Małgorzata Pawlik i Aneta Kłósek z

klasy 1d

 

Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego EDI PINGWIN

WYRÓŻNIENIE: Sara Majkowska z klasy 1f

LAUREAT: Sarah Oszajca z klasy 2d

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Angielskiego – Olimpus

LAUREACI: Michał Gackowski z klasy 1f, Arkadiusz Korzeniak z klasy 1e

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki – Olimpus

Matematyka – kl. 1

LAUREACI: Michał Gackowski z klasy 1f (3 miejsce), Mikołaj Ustrzyński, klasy 1f (8 miejsce), Radosław Fura z klasy 1a (9 miejsce), Małgorzata Pawlik z klasy 1d (12 miejsce), Emilia Witek z klasy 1c (12 miejsce), Michał Wardas z klasy 1e (15 miejsce).

Matematyka – kl. 2

LAUREACI: Maciej Warcholak z klasy 2e (9 miejsce),  Dominik Hajduk z klasy 2a (13 miejsce)

Matematyka – kl. 3

LAUREAT: Anna Dziedzic z klasy 3e (12 miejsce)

 

Ogólnopolskim Konkursie na Komiks, Inspirowany Japońskim Komiksem Manga

Pierwsza nagroda w kategorii autorski komiks barwny: Zuzanna Józefczyk z klasy 3d

Wyróżnienie w kategorii komiks czarno biały: Aleksandra Wiśniewska z klasy 3e

 

Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe – Gimnazjada

I MIEJSCE: Karol Haluch z klasy 1b

 

Wojewódzkie Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe – Gimnazjada

12 MIEJSCE: Karol Haluch z klasy 1b

 

Mistrzostwa Krakowa Szkół Gimnazjalnych w Szachach

I MIEJSCE DRUŻYNOWO: Dziedzic Anna z klasy 3e, Zofia Nowak z klasy 2e, Cecylia Strzeduła z klasy 1d

V MIEJSCE: Jan Gawor z klasy 1b

 

Igrzyska Szkół Katolickich w Krakowie (siatkówka)

III MIEJSCE: drużyna w składzie – Weronika Wiecheć, Anna Kłósek, Agnieszka Kyrcz, Aneta Kłósek, Natalia Głowacka, Szymon Barnat, Sebastian Salwowski, Sebastian Tatko, Anna Miętka, Jakub Bugaj, Szymon Jabłonka

 

Igrzyska Szkół Katolickich w Krakowie (piłka ręczna – dziewczyny)

II MIEJSCE: KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki w Krakowie

 

Wiosenne Sztafetowe Biegi Przełajowe  – GIMNAZJADA

VII MIEJSCE DRUŻYNOWO:Zuzanna Bednarczyk, Alicja Bubula, Natalia Dudzik, Magdalena,Alicja Gąsłowska, Gwizdowska, Aleksandra Jastrzębska, Małgorzata Juszkiewicz, Oliwia Kaczyńska, Kaja Kozakiewicz, Katarzyna Majtyka, Wiktoria Znamirowska

 

 

SUKCESY UCZNIÓW KOSTKI – WEWNĘTRZNE

 

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World MultiplicationTable Day – WMTDay)

Eksperci Tabliczki Mnożenia Kostki:

Z klas pierwszych: Wiktoria Radwan z klasy 1d

Z klas drugich: Maciej Warcholak z klasy 2e

Z klas trzecich: Piotr Zięba z klasy 3a

 

Konkurs Wiedzy o Londynie

I MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

II MIEJSCE: Grzegorz Adamski z klasy 3a

III MIEJSCE: Karol Małysa z Klasy 3a

 

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

w Języku Angielskim i Niemieckim

Kategoria – j. angielski

I MIEJSCE: Olga Kozioł z klasy 1f

II MIEJSCE: Julia Miętka z klasy 2b

III MIEJSCE: Zuzanna Bąk z klasy 2d, Paweł Nazim z klasy 2e

 

Kategoria – j. niemiecki

I MIEJSCE: Martyna Kaczyńska z klasy 2b

II MIEJSCE: Zosia Szymańska z klasy 2b

III MIEJSCE: Weronika Wiecheć z klasy 3c

 

Eliminacje do Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

ZWYCIĘZCY: Wiktora Kolaszyńska z klasy 3a, Igor Majerczak z klasy 3e,  Natalia Głowacka z klasy 1d, Małgorzata Pawlik z klasy 1d, Aneta Kłósek z klasy 1d, Natalia Izbińska z klasy 1f, Gabriela Kaczmarczyk z klasy 2b

 

Dzień Sportu z Okazji Święta Patrona Naszej Szkoły św. Stanisława Kostki

I MIEJSCE: Klasa 3a

II MIEJSCE:  Klasa 3c

III MIEJSCE: Klasa 3b

 

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora

I MIEJSCE: Sebastian Tatko z klasy 3b

II MIEJSCE: Oskar Zacharski z klasy 3c

III MIEJSCE: Jakub Bugaj z klasy 3b

 

II Turniej Dzikich Drużyn w Piłkę Nożną

I MIEJSCE: GANG CYGANA

II MIEJSCE: CHUCHER BONZO

III MIEJSCE: FC Drzewce

Konkurs Wiedzy o Patronie Naszej Szkoły św. Stanisławie Kostce

I MIEJSCE: Agnieszka i Aleksandra Wiśniewskie z klasy 3e

II MIEJSCE: Natalia Nader z klasy 2b

III MIEJSCE: Marta Anioł z klasy 3e

WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Kolaszyńska z klasy 3a i Elżbieta Śmietana z klasy 2e

 

Recytatorski Konkurs Walentynkowy „Słowa w miłość zaklęte”

I MIEJSCE: Wiktoria Radwan z klasy 1d

II MIEJSCE: Natalia Izbińska z klasy i Małgorzata Pawlik z klasy 1d

III MIEJSCE: Alicja Bubula z klasy 1f i Julia Łukaszewska z klasy 2e

WYRÓŻNIENIE: Barbara Bubka z klasy 3c, Zuzanna Mędygrał z klasy 2f, Alicja Rygiel z klasy 1e

 

Konkurs z Literatury Angielskiej

I MIEJSCE: Natalia Bajer z klasy 1b

II MIEJSCE: Maria Nawrot z klasy 3c

III MIEJSCE: Aleksandra Wisniewska z klasy 3e

WYRÓŻNIENIE: Małgorzata Trybuła z klasy 2f

 

Konkurs poetycki z fizyki

I MIEJSCE: Julia Siuta z klasy 3d

 

Konkurs plastycznego z fizyki  ”Kosmos dla ludzi, ludzie dla  kosmosu” 

I MIEJSCE: Zuzanna Józefczyk z klasy 3d

II MIEJSCE: Wiktoria Kolaszyńska z klasy 3a

WYRÓŻNIENIE: Anna Sepielak z klasy 3a

 

Konkurs na plakat reklamujący wieczorek poezji miłosnej „Słowa w miłość zaklęte”

I MIEJSCE: Alicja Oczkowska i Anna Ptak z klasy 2c

II MIEJSCE: Anna Dziedzic i Sylwia Gzyl z klasy 3e

III MIEJSCE: Olga Kozioł z klasy 1f

WYRÓŻNIENIE: Natalii Izbińska z klasy 1f

 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Zasadach i Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

I MIEJSCE: Wiktoria Kalamus z klasy 3d

II MIEJSCE: Michał Gackowski z klasy 1f

III MIEJSCE: Błażej Lebiest z klasy 1b

 

Konkurs Historyczny dla Klas Pierwszych „Dziedzictwo kulturowe antyku”

I MIEJSCE: Piotr Banaśkiewicz  z klasy 1a

II MIEJSCE: Marta Bednarczyk z klasy 1c

III MIEJSCE: Arkadiusz Korzeniak z klasy 1e

 

Konkurs Historyczny dla Klas Drugich „Wojny XVII wieku przyczyną kryzysu Rzeczypospolitej”

I MIEJSCE: Daniel Czerniawski klasy 2b

II MIEJSCE: Zofia Jurowska z klasy 2b

III MIEJSCE: Sara Piwowarczyk i Kinga Orzechowska klasy 2b

 

Konkurs Historyczny dla Klas Trzecich „Zrywy niepodległościowe Polaków (powstanie listopadowe, styczniowe i krakowskie)”

I MIEJSCE: Grzegorz Adamski i Jakub Miłowski klasy 3a

III MIEJSCE: Agnieszka Wiśniewska klasy 3e

 

Konkurs Informatyczny „Gazetka na Dzień Otwarty”

I MIEJSCE: Alicja Rygiel z klasy 1e

II MIEJSCE: Olga Kozioł z klasy 1f

III MIEJSCE: Aleksandra Wisniewska z klasy 3e

 

Sukcesy 2015-2016 1 semestr