20 listopada 2013 roku odbyły się następne pokazy dla uczniów gimnazjów i liceów poszerzających wiedzę z fizyki. Tytuł wykładu „Magnetyzm” Uczestniczyło w nim 12 uczniów kl. IIIa. Całą salę Instytutu Fizyki zapełnili uczniowie krakowskich i nie tylko szkół gimnazjalnych oraz licealnych. Nasi uczniowie wyróżniali się strojami. Z ciekawością obserwowali przygotowane pokazy.
Zapraszam chętnych w styczniu.

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki

Na dzisiejszym wykładzie o magnetyzmie przekonałam się, że fizyka na prawdę nie musi być nudna! Prowadzący pokazywał bardzo interesujące doświadczenia i wszystko dokładnie wyjaśniał. Dzięki temu spotkaniu dużo się dowiedziałam. Zachęcam innych do udziału w takim wykładzie, być może sami się przekonacie że fizyka nie jest wcale nudna.
Klaudia Madej – uczennica klasy 3a