Dnia 27 listopada b.r. w Bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z redaktorem naczelnym miesięcznika „Poznaj swój kraj” – panem Pawłem Cukrowskim. Jako redakcja gazetki szkolnej mieliśmy możliwość zapoznania się z pracą dziennikarza oraz powstawaniem gazet. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, między innymi:
– ile pracy jest potrzebne, aby numer mógł się ukazać
– jak trudno jest doprowadzić tekst do ładu oraz zadbać o „czystość” artykułu
Mogliśmy również poznać od podszewki pracę edytora – siłując się z opowieścią o bieszczadzkich wycieczkach.
Na zakończenie naszego spotkania zadaliśmy panu Cukrowskiemu kilka pytań. Redaktor naczelny czasopisma „Poznaj swój kraj” cierpliwie odpowiadał, tłumacząc wszelkie niejasności czy niuanse. Było to ciekawe doświadczenie, gdyż mieliśmy zaszczyt wypłynąć na nieznane nam dotąd wody procesów powstawania gazety, co pozwoli nam w przyszłości udoskonalić naszą.

Natalia Bajer klasa 3B
Mateusz Francik klasa 2G