Przy słonecznej pogodzie dnia 7 czerwca na obiektach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego nasi uczniowie wzięli udział  w   VII Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej Mikstów.

Turniejowi tradycyjnie towarzyszył już 27 Festyn „O Uśmiech Dziecka”.

Dzięki Porozumieniu Dzielnic Nowohuckich (XIV i XVII) wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe koszulki oraz  piękne medale.

Nasi uczniowie rywalizacje zaczęli dość pechowo (po losowaniu) trafili na zespół jak sie później okazało srebrnych medalistów.  W meczu zabrakło koncentracji oraz szczęścia, widać było nerwowość u naszych reprezentantów i ulegliśmy 2-0. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, drużyny grały do dwóch porażek. Następny mecz był już o wszystko i w nim zagraliśmy świetnie, gładko pokonując przeciwnika w setach 2-0. Kolejny mecz był bardzo zacięty ale w końcówkach setów okazaliśmy się lepsi i zwyciężyliśmy 2-0.

Tym oto sposobem doszliśmy do fazy turnieju w którym walka rozpoczynała się o półfinały. Niestety w meczu z gimnazjum nr 46 zabrakło troszkę szczęścia i przegraliśmy w tie- breaku 13-15.

Udział w turnieju zaliczamy do bardzo udanych. Naszym reprezentantom gratulujemy i trzymamy kciuki w następnych zawodach.

Wyniki:

– Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata,

2 – Gimnazjum nr 39,

3 – Gimnazjum nr 46,

4 – Gimnazjum Sióstr Salezjanek

MVP turnieju została Aleksandra Sygut (G46) oraz Marcin Bobrowski (SMS MG)

Zespół ds. aktywności ruchowej, rekreacji i sportu.