Kostka to nowe krakowskie liceum.

Jesteśmy innowacyjną i świetnie wyposażoną szkołą średnią, która rozumie, że to relacje międzyludzkie stanowią najważniejszą wartość.

Zmieniamy się w liceum po 5 latach funkcjonowania jako gimnazjum. Zapraszamy do poznania nas na nowo!

Kandydatom oferujemy 4 innowacyjne profile kształcenia.

[A] Profil matematyczno-fotoniczny

Wiodące przedmioty: matematyka, informatyka, fizyka

Jeśli interesujesz się przedmiotami ścisłymi i nowymi technologiami, wybierz klasę, po ukończeniu której będziesz mógł  kształcić się na kierunkach studiów takich jak: informatyka, matematyka stosowana, fizyka, automatyka, robotyka, elektronika, fotonika, telekomunikacja, mechatronika, budownictwo i wiele innych.

Klasie patronują firmy: Cisco System Inc. oraz InPhoTech.

[B] Profil biologiczno-chemiczny

Wiodące przedmioty: biologia, chemia

Nowatorskie zajęcia na poziomie rozszerzonym z następujących przedmiotów: biologia, chemia oraz zajęcia laboratoryjne z biologii i chemii realizowane w małych grupach. Do Twojej dyspozycji oddajemy profesjonalne pracownie z wyodrębnioną częścią laboratoryjno-doświadczalną i innowacyjnym wyposażeniem.

Kształcenie w tej klasie zapewni Ci możliwość aplikowania na liczne kierunki studiów wyższych gwarantujących dalszy rozwój oraz interesującą pracę, m.in.: biologia, chemia, inżynieria biomedyczna…

[C] Profil prawny

Wiodące przedmioty:  historia, WOS, język polski, język łaciński

Verba volant, scripta manent!

Wszechstronny rozwój człowieka od wieków wpływał na zmiany w otaczającym nas świecie. Ludzie ambitni, lubiący wyzwania i naukę poznają przeszłość, aby zbudować przyszłość. Dzięki klasie prawnej zdobędziesz niezbędną wiedze i umiejętności, które pomogą Ci tworzyć oraz dołączyć do elit naszego społeczeństwa.

Klasa prawna obejmuje rozszerzenia z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego oraz naukę języka łacińskiego z retoryką i elementami kultury antycznej (120 godzin w 3 letnim cyklu).

Kształcenie w tej klasie zapewni Ci możliwość aplikowania na wybrane kierunki studiów, w tym: prawo (także prawo własności intelektualnej i nowych mediów), historię, historię sztuki, polonistyka, edytorstwo, filologie obce, stosunki międzynarodowe, ekonomię, filozofię, dziennikarstwo.

[D] Profil geopolityczny

Wiodące przedmioty: język angielski, historia, geografia

Model kształcenia w tej klasie zakłada poszerzanie wiedzy z historii ze szczególnym uwzględnieniem Polski i jej miejsca na geopolitycznej mapie Europy. Uwzględnia także rozwijanie umiejętności językowych pozwalających na swobodną komunikację w wielu regionach świata.

Kształcenie w tej klasie zapewni Ci możliwość aplikowania na wybrane kierunki studiów, m.in.: prawo, politologia, historia, stosunki międzynarodowe, europeistyka, filologie obce i wiele innych.

Zapraszam do KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie. 450 lat temu nasz patron, Staszek Kostka wyruszył z Krakowa, a następnie z Wiednia przez Augsburg do Rzymu aby spełnić marzenia swego serca. Z pewnością pomogło mu w tym dobre wychowanie, świetne wykształcenie w jezuickiej szkole oraz niesamowity charakter. 

W KOSTCE stawiamy na wszechstronny rozwój, solidną wiedzę, która pozwoli przygotować się dobrze i wybrać upragnione kierunki studiów specjalistycznych. W naszej ofercie łączymy rozwój intelektualny z rozwojem osobistym. Każdy z Was będzie miał możliwość nabycia praktycznych doświadczeń, biorąc udział w projektach pod opieką naszych strategicznych partnerów: Akademii IGNATIANUM, Uniwersytetu Rolniczego oraz firm: Cisco i InPhoTech.

„Nie bój się pragnąć” tą dewizą kierował się w życiu św. Stanisław Kostka. Każdy, kto przychodzi do KOSTKI, jest ważny, bo w jego sercu skryte są niesamowite pragnienia. Dlatego kadra KOSTKI, którą tworzą wspaniali nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi oraz krąg wyjątkowych Przyjaciół wspiera każdego, kto przez swoją sumienną pracę pragnie doświadczyć satysfakcji i szczęścia spełniających się marzeń.

Serdecznie zapraszam


o. Paweł Brożyniak SJ
dyrektor KOSTKI

Najbliższe dni otwarte: 21 kwietnia (sobota) od 10:00 do 13:00

oraz 27 kwietnia (piątek) od 16:00 do 19:00

Skontaktuj się

KOSTKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów
im. św. Stanisława Kostki w Krakowie

ul. Spółdzielców 5
30-682 Kraków
tel +48 12 655 09 24

[email protected]
www.kostka.edu.pl

Liceum Kostka

KOSTKA Publiczne Liceum Jezuitów
im. Św. Stanisława Kostki w Krakowie

ul. Spółdzielców 5
30-682 Kraków
tel +48 12 655 09 24

Copyright © 2018 Kostka Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów w Krakowie. All rights reserved.
Created by Jezuici IT/Media & Mikołaj Cempla