Rekrutacja 2014 / 2015

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

ROK SZKOLNY 2014/2015

  • Rajd integracyjny – KUDŁACZE 2014 r., odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2014 r. – szczegółowa informacja na stronie www.kostka.edu.pl

  • Podręczniki do klas pierwszych rodzice zakupują wg wykazu podręczników zamieszczonego na stronie www szkoły w zakładce – Dla ucznia.
    Rodzice uczniów klas pierwszych A, B, E, F nie zakupują podręczników do języka angielskiego. W pierwszych dniach roku szkolnego, po podziale na grupy zaawansowania, nauczyciele podadzą informacje jakie podręczniki będą obowiązujące ww. klasach.
    Rodzice uczniów klas C, D zakupują podręczniki do języka angielskiego, wymienione w wykazie na stronie www szkoły.
  • W sekretariacie szkoły (w terminie do 20 sierpnia) należy zamówić jednolity strój dla ucznia (po wcześniejszym sprawdzeniu właściwego rozmiaru). W szkole są wzory strojów wg wszystkich dostępnych rozmiarów, dlatego należy przyjść z dzieckiem, które wybierze najbardziej odpowiedni dla siebie strój. Koszt stroju 150 złotych.
  • Prośba do rodziców, aby przy zamawianiu stroju, wstępnie zadeklarowali – czy dziecko będzie korzystało z obiadu w szkolnej stołówce „U Stasia”. Koszt obiadu w nowym roku szkolnym szacowany jest na 9 złotych.

 

Kraków, dn. 3 marca 2014r.

Drodzy Szóstoklasiści!
Szanowni Rodzice! 

Zapraszamy Was serdecznie do KOSTKI! Rozpoczynamy trzeci już proces rekrutacyjny do Naszej Szkoły. Z wielką radością będziemy gościć Was w KOSTCE. Uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami obsługi przygotowali dla Was różne niespodzianki,tak abyście mogli dowiedzieć się o KOSTCE jak najwięcej i poczuć się jak w swojej szkole.

KOSTKA – prowadzona przez zakon Jezuitów- jest jednocześnie placówką publiczną, o wyznaczonym rejonie, otwartą dla każdego, kto akceptując jej charakter, pragnie rozwijać swoje talenty i umiejętności. Jezuicka edukacja od wieków kładzie nacisk na wysoki poziom nauczania i osobisty rozwój. W tym duchu pragniemy tworzyć szkołę odpowiadającą potrzebom uczniów, przygotowując ich wszechstronnie do dorosłego życia. KOSTKA to szkoła otwarta przez cały dzień, pełna różnorodnych zajęć szkolnych i pozaszkolnych.

W naszej ofercie znajdziecie propozycje trzech klas z rozszerzonymi godzinami przedmiotowymi: dwie klasy matematyczno-informatyczne, które cieszyły się największym powodzeniem wśród uczniów i rodziców; dwie klasy z językami obcymi oraz klasę biologiczno-chemiczną. Posiadając bazę sportową, pragniemy zaproponować uczniom wszystkich klas dodatkowe zajęcia sportowe w ramach godzin pozalekcyjnych Klubu Sportowego KOSTKA.

Serdecznie zapraszam do KOSTKI, w której edukacja pozwoli odkryć i rozwinąć talenty każdemu, kto tylko pragnie systematycznie pracować i odpowiedzialnie przestrzegać zasad w niej panujących.

o. Paweł Brożyniak SJ

Dyrektor

Klasy z dodatkowymi godzinami Kwestionariusz zgłoszeniowy/wniosek + regulamin rekrutacji