Ormiańskie Towarzystwo Kulturalne w ramach projektu „Pokaże Ci mój Kraków” organizuje wycieczki edukacyjne i kulturoznawcze po Krakowie oraz warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży migranckiej oraz ich polskich rówieśników. Planujemy wspólne robienie karmników oraz ich umieszczenie w tych częściach Krakowa, które odwiedzimy. Dalsza opieka nad karmnikami będzie sprzyjała rozwijaniu kontaktów i przyjaźni między dziećmi i młodzieżą z różnych grup migranckich, oraz lepszemu zintegrowaniu nowo przybyłych migrantów, którzy nie orientują się dobrze na terenie Krakowa i nie znają najważniejszych obiektów historycznych i kulturalnych. . W celu zapoznania z niektórymi zasadami, obowiązującymi w Polsce, przewidziane są także elementy edukacji prawnej dla dzieci i młodzieży. W pracy będą wykorzystywane materiały recyklingowe, co pomoże przekazać dzieciom i młodzieży elementy edukacji ekologicznej. Wspólnie zwiedzimy muzea krakowskie.

Zachęcamy uczestników do fotografowania oraz nakręcenia krótkich filmików, które zamieścimy na naszej stronie.

W ramach projektu przewidujemy następujący program:

Sobota 12.01.2013

1.      09:00 -zbiórka w sali 232 Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

2.      Prezentacja z elementami ekologii i prawa

Prowadzący Suren Karapetyan (UR w Krakowie)

3.      Warsztaty robienia karmników

Prowadzący Suren Karapetyan (UR w Krakowie)

4.      prezentacja edukacyjnao objektach trasy wycieczki

Prowadząca dr Gohar Khachatryan (nauczycielka w szkólce ormiańskiej)

Wycieczka z punktem końcowym –„Sukiennice”

Prowadząca dr Gohar Khachatryan (nauczycielka w szkólce ormiańskiej)

Sobota 19.01.2013

1. 09:45 –zbiórka w sali 232 Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
  2. Prezentacja edukacyjna o objektach trasy wycieczki

Prowadzący Arman Karapetyan (II LO w Krakowie)

1. Wycieczka z punktem końcowym- „Dom Matejki” na ul. Floriańskiej

Prowadzący Arman Karapetyan (II LO w Krakowie)

Piątek 25.01.2013

1. 09:00 zbiórka w sali 232 Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
  2. prezentacja edukacyjnao objektach trasy wycieczki

Prowadzaca Lusine Simonyan (Liceum plastyczne w Krakowie)

1. Wycieczka z punktem końcowym „Muzeum Inzynerii Miejskiej”

Prowadzaca Lusine Simonyan (Liceum plastyczne w Krakowie)

Wejście  do muzeum jest bezplatne. Przewidziany jest poczęstunek dla uczęstników.

Projekt jest realizowany jako lokalne działanie integracyjne w ramach projektu „Międzykulturowa szkoła w Wielokulturowej Społeczności” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich.

Prosimy o potwierdzenie udziału w warsztatach i podanie nazwiska uczestnika
Szczegółowych informacji udziela Veronika Hovhannisyan (nr telefonu 692 733 182, [email protected])

Uwaga: w przypadku nie otrzymania lub odmowy zezwolenia na zawieszenia karmników na trasach wycieczek  karmniki zostaną zawieszone na prywatnych terenach uczestników.