Profil biologiczno-chemiczny

KLASA „B” – profil biologiczno-chemiczny

Przedmioty na poziomie rozszerzonym:  biologia, chemia

Wybierz nowoczesną edukację z przyszłością!

Nowatorskie zajęcia na poziomie rozszerzonym z następujących przedmiotów:  biologia, chemia oraz zajęcia laboratoryjne z biologii i chemii realizowane w małych grupach.

Do Twojej dyspozycji oddajemy profesjonalne pracownie z wyodrębnioną częścią laboratoryjno-doświadczalną i innowacyjnym wyposażeniem. Fachowa kadra dydaktyczna pomoże Ci w przygotowaniu do rozszerzonej matury oraz różnych konkursów i olimpiad.

Kształcenie w tej klasie zapewni Ci możliwość aplikowania na liczne kierunki studiów wyższych gwarantujących dalszy rozwój oraz interesującą pracę, m.in.: biologia, chemia, inżynieria biomedyczna, inżynieria chemiczna, inżynieria materiałowa i procesowa, rehabilitacja, fizjoterapia, biotechnologia, ochrona środowiska oraz wiele innych.

Klasie patronuje Uniwersytet Rolniczy – Wydział Biotechnologii, który oferuje:

• możliwość  uczestniczenia w zajęciach związanych z racjonalnym wykorzystaniem zasobów przyrodniczych i ochroną środowiska naturalnego oraz wybranych procesów zachodzących w żywych organizmach,
  • zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami w naukach przyrodniczych.
  • przeprowadzanie własnych obserwacji bioróżnorodności w środowisku,
  • obserwowanie zmian procesów zachodzących w środowisku z wykorzystaniem nowoczesnych metod analitycznych, cytogenetycznych i biotechnologicznych,
  • zajęcia o charakterze praktycznym ( ćwiczenia laboratoryjne, warsztaty)

Plan nauczania obowiązujący w latach 2017/18-2019/20 – klasa B