W piątkowe popołudnie i w sobotę udało nam się niemal po brzegi wypełnić kontener, który dzięki współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Na Kozłówce” stanął na KOSTKOWYM parkingu. Odwiedzili nas mieszkańcy osiedla oraz rodzice i uczniowie KOSTKI. Zbiórka miała charakter społeczny i edukacyjny. Była okazją nie tylko do uprzątnięcia zalegajacego sprzętu AGD, RTV czy makulatury, ale również działaniem na rzecz ochrony środowiska. Chcemy swym przykładem wpajać i promować  postawy proekologiczne. Sukces tej akcji jest dowodem na to, że warto takie działania podejmować.

Inicjatorem wydarzenia była prężnie działająca Rada Rodziców oraz Biuro Rozwoju i Promocji Szkoły. Nieocenioną pomocą akcję wsparli także nauczyciele oraz pracownicy obsługi.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję, że na wiosnę wystartuje kolejna, szósta edycja zbiórki na którą już serdecznie zapraszamy!

dr Magda Czajkowska, nauczyciel biologii

Elżbieta Fyda, nauczyciel biologii i wychowania do życia w rodzinie

Anna Kuczkowska-Kuźniar, nauczyciel biologii

BRiPS