O. Michael Garanzini SJ w KOSTCE

Opublikował dnia 21 Czerwiec, 2016

18 czerwca odwiedził Kostkę o. Michał Garanzini SJ, asystent Ojca Generała ds. szkolnictwa wyższego Towarzystwa Jezusowego, były rektor Loyola University Chicago (LUC), odpowiadający obecnie za promocję i rozwój tej uczelni. Ojciec Garanzini zwiedzając naszą szkołę poznał jej historię i dowiedział się o naszych dalszych planach rozwoju. Był po dużym wrażeniem warunków jakie mają nasi uczniowie do nauki, a nauczyciele do pracy. Szczególnie spodobała mu się sala muzyczna i sale językowe. Z Dyrektorami rozmawiał o sukcesach i wyzwaniach stojących przed Kostką. W trakcie spotkania z klasą III C dopytywał o codzienne życie szkolne, o to jak uczniowie oceniają Kostkę, ale także ciekawiły naszego gościa wyniki egzaminów gimnazjalnych i plany na wakacje oraz dalszą edukację uczniów. Podczas rozmowy gratulował im świetnej znajomości angielskiego! Ojciec miał także możliwość rozmowy z naszymi nauczycielami, wymieniając z nimi refleksje nt. wartości z pracy w szkole jezuickiej i omawiając możliwości wspòłpracy międzynarodowej. Na zakończenie wizyty o. Michael jeszcze raz gratulował stworzenia tak wspaniałej szkoły !

Agnieszka Baran, psycholog

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.