Mamy ogromną przyjemność pochwalić się owocną współpracą z firmą Brown Brothers Harriman. BBH jest amerykańską firmą z 200 letnią tradycją, zajmującą się międzynarodowym rynkiem finansowym. Nasi uczniowie liceum otrzymali niesamowitą okazję wzięcia udziału w projekcie zajęć z języka angielskiego prowadzonych przez pracowników BBH z całego świata. Wśród krajów reprezentowanych przez naszych gości były Irlandia, Stany Zjednoczone, Puerto Rico, oraz egzotyczne Filipiny. Bardzo ciekawe okazało się poznawanie akcentów oraz różnic w zakresie British i American English. Uczniowie pracowali w małych grupach,  w których wraz ze swoimi mentorami poznawali się, odkrywali wspólne pasje i wymieniali doświadczenia. Była to wspaniała okazja, aby przełożyć zdobytą wiedzę i umiejętności na praktykę. Oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych było dużo śmiechu i nawiązanych relacji. Po skończonych zajęciach Ojciec Dyrektor opowiedział naszym gościom o historii szkoły, a następnie z dumą oprowadziliśmy delegację BBH po Kostce.   Zobaczcie sami jak było!

W dniu 7.02 na naszą lekcję j.angielskiego przyszli pracownicy z krakowskiego oddziału firmy Brown Brothers Harriman, aby w roli native speakerów poprowadzić z nami lekcje. Bardzo szybko okazało się, że są oni niezwykle mili, empatyczni, a także bardzo gadatliwi! W małych 4-osobowych grupkach rozmawialiśmy ze swoimi opiekunami. Mi trafiła się fantastyczna Pani Martha. Wszystkim bardzo podobał się fakt, że możemy bezpośrednio porozmawiać z native speakerami. Jestem pewien, że każdy z mojej klasy chciałby, aby takie spotkania odbywały się częściej!
Dominik 1B
Paula Gorgoń-Fultyn, nauczyciel języka angielskiego