Dnia 22 października 2015 roku uczniowie KOSTKI, ale i zarazem miłośnicy książek, wyruszyli pod opieką pani Anety Pietrzyk i pani Izabeli Józwik na XIX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Głównym celem wyprawy było spotkanie ze znanymi pisarzami, dziennikarzami, podróżnikami i publicystami. Mottem tegorocznych targów były słowa niemieckiej pisarki Niny George „Czytanie czyni zuchwałym”.
Po przyjeździe na miejsce podzieliliśmy się na grupy i zaczęliśmy odwiedzać stoiska poszczególnych wydawnictw. Specjalnie dla maniaków czytania przygotowano jak co roku setki stoisk i tysiące książek w atrakcyjnych cenach. Niektórzy z nas skorzystali z tej okazji.

IMG_3512

Wielkim zainteresowaniem, nie tylko wśród uczniów KOSTKI, cieszyły się stoiska wydawnictw Znak, Zielona Sowa, W drodze oraz księgarni Empik i Matras. Odwiedziliśmy także stoisko Wydawnictwa WAM.
Jednym słowem, niepowtarzalna atmosfera udzieliła się każdemu i długo nie zapomnimy
o udanej i niesamowitej wyprawie po to, co napawa nas radością i czyni zuchwałymi:)

Gabriela Zdanek, 1c

IMG_3532