Mamy zwycięzcę XII KRAKOWSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO w kategorii klas gimnazjalnych.

26 marca 2015  roku odbyło się uroczyste zakończenie XII  Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Śródmiejski Ośrodek Kultury, Dom Kultury „Podgórze”, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” i Nowohuckie Centrum Kultury.Uczestnikami konkursu byli uczniowie krakowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs prowadzony był w drodze trzystopniowych eliminacji: etap szkolny, etap rejonowy w Domu Kultury „Podgórze” i finał krakowski w Śródmiejskim Ośrodku Kultury.
Repertuar uczestników obejmował: jeden dowolnie wybrany utwór poetycki oraz dowolny fragment prozy. Uczestnicy byli oceniani za: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Po 3 etapach konkursu możemy mówić o sukcesie naszego ucznia – Stanisława Lorysa z klasy 3a. Jury w składzie: przewod­nicząca jury: Anna Dzierża – aktorka, Lidia Ostólska – aktorka, animatorka kultury i Alan Pakosz – aktor kabaretowy, posta­nowiło przyznać I miejsce w kategorii klas gimna­zjalnych Stanisławowi Lorysowi.

Gratu­lujemy i życzymy wielu sukcesów!

IMG_1127

„Jest to świetny konkurs, który cieszy się ogromną liczbą uczestników. Oceniający zwracają uwagę na różne aspekty prezentacji. Ten sukces stał się dla mnie kolejna motywacją do rozwijania sięw tym kierunku”. Stanisław Lorys IIIa

Aneta Pietrzyk, bibliotekarz szkoły i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS