Liceum czteroletnie

Drodzy uczniowie szkół podstawowych!

Zapraszamy do KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki, wyjątkowej szkoły, w której uczniowie odkrywają swoje pasje i realizują własne marzenia.

W ramach nauki w czteroletnim cyklu kształcenia możecie w roku szkolnym 2019/2020 rozpocząć bezpłatnie naukę w KOSTCE w jednej z czterech klas:

Klasa A – Profil matematyczno-informatyczny

Klasa B – Profil biologiczno-chemiczny

Klasa C – Profil prawny

Klasa D – Profil geopolityczny

Nasze liceum powstało z przekształcenia w 2017 roku istniejącego od 2012 roku przy ul. Spółdzielców 5 w Krakowie gimnazjum jezuitów. Od roku szkolnego 2019/2020 przekształcamy się w liceum czteroletnie, jeszcze przez trzy lata prowadząc klasy dotychczasowego liceum trzyletniego. Od początku naszej działalności pragniemy tworzyć szkołę budzącą wielkie pragnienia i wspierającą w ich realizacji. Dbamy w niej w szczególności o wyjątkową atmosferę i wysoki poziom nauczania. Ucząc się w nielicznych oddziałach klasowych, w systemie jednozmianowym, korzystając z nowoczesnych i świetnie wyposażonych sal i pracowni pod okiem profesjonalnej kadry, każdy może doskonale przygotować się do egzaminów dojrzałości oraz kontynuować edukację na upragnionych kierunkach studiów.

W liceum KOSTKA kładziemy szczególny nacisk na realną współpracę i wspólne realizowanie projektów z uczelniami wyższymi oraz przedstawicielami biznesu tak, by uczniowie mogli zdobywaną w szkole wiedzę przełożyć na praktykę. Każdy uczeń może brać udział nie tylko w dodatkowych zajęciach i warsztatach realizowanych wraz z naszymi partnerami, ale także skorzystać z programu praktyk czy staży we współpracujących z nami firmami.

KOSTKA należy do sieci ponad 800 szkół jezuickich z całego świata. Z kilkoma z nich realizujemy ciekawe projekty partnerskie oraz wymiany międzynarodowe.

Osoby zainteresowane aplikowaniem do Liceum KOSTKI zapraszamy do przeczytania, co sprawia, że jesteśmy wyjątkową szkołą i jak wygląda współpraca z naszymi partnerami, nasze projekty krajowe i międzynarodowe, oraz do zapoznania się ze szczegółowymi danymi na temat rekrutacji, której szczegóły już niebawem zamieścimy na stronie.

Zapraszamy także do odwiedzenia nas podczas Dnia otwartego KOSTKI29 marca 2019 r. w godz. 15.00-18.30.

Wszelkie aktualne informacje dotyczące Liceum KOSTKI zamieszczamy także na naszym profilu na portalu społecznościowym facebook:

https://www.facebook.com/liceumkostka/