Lektury

IMG_0338

Klasa 1

p.Katarzyna Kowalczyk

  1. Sofokles, „Antygona”
  2. Molier, „Skąpiec”
  3. Parandowski J., „Mitologia”
  4. Szekspir W., „Romeo i Julia”
  5. Sienkiewicz H., „Krzyżacy”
  6. Tolkien J.R.R., „Hobbit”
  7. Twain M., „Pamiętniki Adama i Ewy”

 

Klasa 2

p.Katarzyna Kowalczyk

  1. Mickiewicz A., „Dziady” cz. III
  2. Słowacki J., „Balladyna”
  3. Fredro A., „Zemsta”
  4. Żeromski S., „Syzyfowe prace”
  5. Czechow A., „Śmierć urzędnika”, „Kameleon”
  6. Sienkiewicz H., „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”
  7. Orzeszkowa E., „ABC”, „Dobra Pani”, „Tadeusz”

 

Klasa 2

p.Agnieszka Szafer-Walas

  1. Mickiewicz A., Ballady: „To lubię”, Lilie”
  2. Mickiewicz A., „Dziady” cz. II
  3. Mickiewicz A., „Pan Tadeusz” – fragm.
  4. Słowacki J., „Balladyna”
  5. Fredro A., „Zemsta”
  6. de Saint Exupery, „Mały książę”
  7. Czechow A., „Śmierć urzędnika”
  8. Sienkiewicz H., „Latarnik”
  9. Prus B., „Z legend dawnego Egiptu”
  10. Prus B. „Kamizelka”
  11. Żeromski S. „Syzyfowe prace”

 

Klasa 3

p.Agnieszka Szafer-Walas

  1. Kleinbaum H. N., „Stowarzyszenie umarłych poetów”
  2. Kamiński A., „Kamienie na szaniec”
  3. Fink I., „Zabawa w klucz”, „Skrawek nieba”
  4. Nałkowska Z., Medaliony : „Przy torze kolejowym”, „Dorośli i dzieci w Oświęcimiu”
  5. Borowski T., Opowiadania : „Proszę państwa do gazu”, „Chłopiec z Biblią”
  6. Białoszewski M., „Pamiętnik z powstania warszawskiego” – fragm.
  7. Hemingway E., „Stary człowiek i morze”
  8. Orwell G., „Folwark zwierzęcy”

 

Klasa 1

p.Anna Zdanek

  1. Twain M., „Pamiętniki Adama i Ewy”
  2. Sofokles, „Antygona”
  3. „Pieśń i Rolandzie” fragm..
  4. Sienkiewicz H., „Krzyżacy”
  5. Szekspir W., „Romeo i Julia”
  6. Molier, „Skąpiec”
  7. Musierowicz M., „Opium w rosole”

 

 

Klasa 3

p.Anna Zdanek

  1. Kamiński A., „Kamienie na szaniec”
  2. Białoszewski M., „Pamiętnik z powstania warszawskiego” fragm..
  3. Fink I., „Zabawa w klucz”, „Skrawek czasu”
  4. Hemingway E., „Stary człowiek i morze”
  5. Orwell G., „Folwark zwierzęcy”
  6. Kleinbaum H. N., „Stowarzyszenie umarłych poetów”

 

Klasa 1

p.Iwona Poręba

  1. Sofokles, „Antygona”
  2. „Pieśń i Rolandzie”
  3. Sienkiewicz H., „Krzyżacy”
  4. Musierowicz M., „Opium w rosole”
  5. Parandowski J., „Mitologia”

 

Klasa 2

p.Iwona Poręba

  1. Terakowska D., „Tam, gdzie spadają anioły”
  2. Czechow A., „Śmierć urzędnika”
  3. Prus B., „Kamizelka”
  4. Dickens, „Opowieść wigilijna”
  5. Mickiewicz A., „Dziady” cz. II
  6. Słowacki J., „Balladyna”
  7. Fredro A., „Zemsta”
  8. Sienkiewicz H., „Latarnik”